برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم
English فارسی
logo

دانشکده پزشکیFaculty of Medicine

فهرست اصلی
تاریخ : پنجشنبه 19 مرداد 1396
کد 1661

ره آورد سفر دکتر حسین بنازاده باغی


هشتمین کنگره ایمنی شناسی اروپا از 29 ژوئن تا 1 جولای 2017 در شهر مادرید کشور اسپانیا برگزار گردید.دراین کنگره مباحث جدید از قبیل ایمنی شناسی سرطان، ویروسهای سرطان زا ، غیر فعال کردن ویروسهای جدید همانند زیکا ویروس ،بیماریهای عفونی حاد دستگاه تنفسی و نقش آنتی بادیها در محدود کردن آنها، استفاده از باکولوویروسها در تهیه واکسن بر علیه بیماری ویروسی پا و دهان  (FMD) و چندین کارگاه و سمپوزیوم دیگر برگزار گردید. مقاله اینجانب نیز در این کنگره در مورد نقش ویروسها در سرطان پستان درخانمها ارایه گردید. بعد از کنگره ایمنی شناسی ، در همین ماه  جولای 2017، دوازدهمین کنگره میکروب شناسی در شهر مونیخ آلمان بر گزار گردید. مطالب و مباحث ارایه شده در این کنگره بیشتردر زمینه میکروب شناسی ، بیوتکنولوژی و ویروس شناسی ارایه گردید که برخی از مطالب ارایه شده در ژورنالهای معتبری همانند نیچر چاپ شده بود.  اینجانب نیز با مقالات متعددی در این کنگره شرکت نمودم که یکی از مقالات اینجانب با عنوان نقش آلفا هرپس ویروسها در عفونتهای سطح مخاطی با ارایه بعنوان سخنران مدعو  (invited key note speaker) در کنگره مورد پذیرش واقع شده بود. در کل شرکت در این دو کنگره فرصت مناسبی را در اختیار اینجانب قرار داد تا در حین کنگره و همچنین با حضور در دانشگاههای معتبر ضمن تبادل اطلاعات علمی با اساتید معتبر در رشته ویروس شناسی در خصوص امورآموزشی و امکانات تحقیقاتی گفتگو کرده و در برخی زمینه ها همانند انجام برخی از کارهای تحقیقاتی در مراکز معتبر دانشگاهی در اروپا توافقات اولیه نیزحاصل گردید.
سطح علمی کنگرها بسیار بالا و مطلوب بود. وهمانطور که در تشريح همايش از نظر ساختار، نحوه برگزاري و مديريت عنوان کردم  برخی از مطالب ارایه شده درکنگره ها در ژورنالهای معتبری همانند نیچر چاپ شده بود. 
با اساتید معتبر در رشته تخصصی ( بعنوان نمونه با پروفسور Pietschmann از دانشگاه هانوفر) در خصوص امورآموزشی و امکانات تحقیقاتی گفتگو کرده و در برخی زمینه ها همانند انجام برخی از کارهای تحقیقاتی در مراکز معتبر دانشگاهی در اروپا توافقات اولیه نیزحاصل گردد.
 
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 19 مرداد 1396
  • ساعت 11
  • توسط معصومه بهاری
  • تعداد بازدید 1033
  • تایید شده
  • در 1396/05/19
  • ساعت 11:6