برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم
English فارسی
logo

دانشکده پزشکیFaculty of Medicine

فهرست اصلی
تاریخ : پنجشنبه 5 شهريور 1394
کد 713

دکتر پريناز محنتي-گروه فیزیک پزشکی

 

 

 1-شماره ثبت: 85646                                تاریخ ثبت: 1394/02/23


عنوان اختراع:

ساخت فانتوم پستان همراه با عروق


مخترعین : پريناز محنتي و مائده جعفري تيرتاش

توصیف اختراع:

این اختراع با استفاده از ماده پلی اتیلن با فرمول   (C2H4)nH2 بصورت ورقه ای سفید و با طراحی ساختمان اندام پستان همراه با عروق خونی انجام شد. پلی اتیلن با توجه به زنجیره کربن هیدروژن مشابه بافت عمل نموده و جهت ساخت فانتوم (الگوی مشابه قسمتی از بدن)  ماده انتخابی مورد نظر است. ابعاد و الگوی فانتوم پستان ابتدا بصورت سه بعدی توسط نرم افزار سالید ورک ) 2012 salid (work ترسیم شد و الگوریتم مربوط به ابعاد توسط دستگاه فرز CNC برشها را روی صفحه پلی اتیلن اجرا نمود (شکلA ). محل عروق در فانتوم پستان در ارتفاع متفاوت از قاعده با اقطار 5 و 10 میلی متری که  نشان دهنده توزیع متنوع شبکه عروقی در پستان است، طراحی و بعد توسط مته ی صنعتی برروی فانتوم پستان اجرا شد.  تفاوت مکانی تعبیه عروق  با  عنوان عروق سطحی و عمقی- تفاوت قطر با عنوان عروق اصلی و فرعی مشخص گردید. مهمترین دلیل ساخت این فانتوم وجود تفاوت در شبکه عروقی در سلول های سالم و سرطانی پستان است که با تزریق مقادیر مختلف هموگلوبین و بررسی توزیع آن در عروق می تواند بعنوان یکی از راههای تشخیص زودرس سرطان پستان حتی قبل از بروز علایم بالینی مورد استفاده قرار گیرد.


2- شماره ثبت: 89963،                  تاریخ ثبت: 5/7/95


عنوان اختراع:

طراحی و ساخت محفاظ پرتوی پستان با استفاده از ترکیبات مختلف بیسموت با ماتریس سیلیکونی جهت


بکارگیری در آزمونهای سی تی و سی تی آنژیوی قفسه سینه


مخترعین: دکتر پریناز محنتی، مهران آرش


توصیف اختراع :

در اين اختراع طراحی و ساخت محفاظ پرتوی پستان با استفاده از ترکيبات مختلف بيسموت با پليمرهای سيليکونی بنام کامپوزيت های بيسموت با ماتريس سيليکونی جهت بکارگيری در آزمونهای سی تی و سی تی آنژيوی قفسه سينه طراحی و ساخته شد. اين حفاظ ها بمنظور کاهش ميزان دوز جذبی پستان در آزمونهای سی تی و سی تی آنژيو گرافی قفسه سينه که دوز زيادی را به بافت پستان تحميل می کنند استفاده خواهند شد.

 

 

3-شماره ثبت: 89944،          تاریخ ثبت: 3/7/95

عنوان اختراع:

منبع پرتوهای نزدیک مادون قرمز برای تصویرگیری از تغییرات عروقی بافت پستان


مخترعین: دکتر پریناز محنتی، فرهود فهمیا


توصیف اختراع:

هدف از این اختراع ساخت منبع تولید امواج نزدیک مادون قرمز جهت تصویر برداری از عروق پستان می باشد.  برای این منظور باید یک منبع نوری با طول موج مشخص در محدوده امواج نزدیک مادون قرمز طراحی نمود که نور یکنواختی را در سطح فانتوم به وجود آورد. همچنین برای جلوگیری از پراکندگی این امواج که موجب هدر رفت آن و کاهش کنتراست تصویر می شود باید از یک کولیماتور مناسب استفاده کرد

 • نوشته شده
 • در پنجشنبه 5 شهريور 1394
 • ساعت 09
 • توسط سویل صدرالدینی
 • تعداد بازدید 2157
 • ویرایش شده
 • در شنبه 6 آذر 1395
 • توسط معصومه بهاری
 • تایید شده
 • در 1394/08/06
 • ساعت 11:24